بلاگ

راهنمای خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو

بهترین هدیه برای روز دانشجو
 • در تقویم ایران روز 16 آذر ماه هر ساله به عنوان روزی برای گرامیداشت دانشجویان در نظر گرفته شده و در این روز می‌توانید دانشجویانی که می‌شناسید را با یک هدیه زیبا خوشحال کنید و از زحمات آن ها در مسیر کسب علم و پیشرفت تقدیر نمایید. دانشجویان می‌توانند رده های سنی مختلفی را شامل شوند، اما بیشتر جوانان بین 18 تا 30 سال در این دسته قرار می‌گیرند و بهتر است هدیه‌ای که انتخاب می‌کنید مناسب این قشر باشد. با این حال با توجه به تنوع هدایایی که می‌توان برای یک دانشجو گرفت ممکن است خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو چالش برانگیز باشد. در ادامه به بررسی بهترین هدایا و نکات خرید هدیه خواهیم پرداخت.

  نکات خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو

  پیش از معرفی هدایای پیشنهادی برای دانشجویان، بهتر است ابتدا نکات خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو را برررسی کنیم. دانستن این نکات پیش از خرید به شما کمک می‌کند تا هدیه مناسب‌تری تهیه کنید که فرد را خوشحال می‌کند و یا رفع کننده نیاز های اوست. 

  • نکته اول و بسیار مهم این است که اگر سلایق و یا نیاز های دانشجو را نمی‌دانید بهتر است هدیه‌ای معمولی و وسیله‌ای برای او بخرید که ممکن است مورد نیاز همه دانشجویان و افراد باشد.
  • رشته تحصیلی دانشجو را در نظر داشته باشید. خرید هدایایی که مربوط به رشته تحصیلی اوست می‌تواند حس بسیار خوبی در فرد ایجاد کند و هدیه بسیار جالب و جذابی باشد.
  • سن دانشجو نیز برای خرید هدیه اهمیت دارد. هدیه‌ای که برای یک دانشجوی کارشناسی سال اولی تهیه می‌کنید باید با هدیه‌ی مناسب برای یک دانشجوی ارشد یا فردی که در آستانه 30 سالگی قرار دارد متفاوت باشد.
  • بهترین شرایط برای خرید هدیه این است که سلیقه دانشجو را بدانید. اگر می‌دانید که او به وسیله، رنگ، طرح یا برند خاصی علاقه دارد می‌تواند بر طبق سلایق او خرید کنید.
  • نیاز های دانشجو را در نظر بگیرید. نیاز افراد در دانشگاه به لوازم تحریر ممکن است نسبت به زمان مدرسه کمتر باشد و شما محدود به خرید این وسایل نیستید. با این حال ممکن است فرد به وسیله خاصی نیاز داشته باشد که هنوز نتوانسته آن را تهیه کند. اگر به اندازه کافی به او نزدیک هستید می‌توانید بپرسید که به چه وسایلی نیاز دارد.
  • جنسیت دانشجو نیز برای خرید هدیه اهمیت دارد. ممکن است دانشجویان پسر به وسایل و طرح های متفاوتی با دختران علاقه داشته باشند و اگر قصد دارید برای مجموعه‌ای از دانشجویان دختر و پسر هدیه بخرید، تفکیک این هدایا می‌تواند جالب باشد.
  • نگران هزینه بالای برخی هدایا نباشید. شما همواره می‌توانید هدایایی متناسب با بودجه خود در فروشگاه های اینترنتی پیدا کنید.
  • کیفیت هدایا را حفظ کنید. اگر مایل به خرید اجناس گران قیمت نیستید، بهتر است نوع هدیه را تغییر دهید اما بهترین کیفیت آن را بخرید.
  • نقش بسته بندی زیبا را جدی بگیرید. یک پاکت کادویی یا کاغذ کادوی زیبا و بسته بندی با ربان و سایر روش ها می‌تواند هدیه شما را بسیار جذاب‌تر کند و دانشجو را خوشحال نماید.
  • اگر هدیه را به صورت اینترنتی سفارش می‌دهید به زمان ارسال آن توجه داشته باشید تا برای روز دانشجو به دست شما برید.

  با رعایت این نکات در زمان خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو، می‌توانید از خوشحال شدن فرد پس از گرفتن هدیه اطمینان حاصل کنید و هدایایی بخرید که در ذهن عزیزانتان ماندگار شوند.

  بهترین هدایا برای روز دانشجو

  خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو کار چندان دشواری نیست و گزینه های بسیاری وجود دارند که می‌توانید برای یک دانشجو هدیه بگیرید و او را خوشحال کنید. این هدایا می‌توانند مانند هدیه روز تولد، کادویی بر حسب سلیقه و نیاز دانشجو باشند و نیازی نیست که خود را محدود به رشته و شرایط تحصیلی دانشجو بدانید. با این حال به دلیل مناسبتی که قصد خرید هدیه برای آن را دارید، ارتباط داشتن هدیه با رشته دانشجو می‌تواند جالب و هیجان انگیز باشد. در ادامه برخی از بهترین هدایا برای روز دانشجو را معرفی خواهیم کرد.

  انواع دفتر 

  انواع دفتر می‌توانند از جمله بهترین هدایا برای هر دانشجویی باشند. دفتر های کلاسوری و پلنر بهترین گزینه های شما جهت خرید دفتر برای یک دانشجو هستند. از آنجایی که ممکن است دانشجویان کمتر از دفتر های معمولی سیمی یا منگنه‌ای استفاده کنند، دفتر های کلاسور همراه با کاغذ یدک می‌تواند گزینه بسیار جذابی جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو باشند.

  همچنین دفتر های پلنر نیز برای تمام افراد در هر سن و موقعیتی یک وسیله مفید و کاربردی هستند و به افراد کمک می‌کنند تا برنامه ریزی بهتری برای زندگی خود داشته باشند و بتوانند اتفاقات و برنامه های روزمره و یا اهداف خود را یادداشت کنند. در هنگام خرید دفتر توجه داشته باشید که طرح جلد و بدنه آن مطابق با سن و سلیقه دانشجو باشد.

  انواع نوشت افزار

  انواع نوشت افزار نیز یکی دیگر از گزینه های شما جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو هستند. نوشت افزار مانند خودکار، روان نویس، اتود یا مداد نوکی و بر حسب رشته دانشجو انواع راپید و غیره می‌توانند وسیله‌ای بسیار کاربردی و مفید و همچنین هدیه‌ای ارزنده و مناسب برای یک دانشجو باشند.

  اگر قصد دارید هدیه‌ای با ارزش بیشتر تهیه کنید می‌توانید خودکار ها یا روان نویس هایی دارای بدنه های خاص و زیبا که داخل جعبه فروخته می‌شوند را بخرید. همچنین برخی مدل ها و برند های اتود یا راپید بسیار ارزشمند و گران قیمت هستند و هدیه بسیار جذابی برای یک دانشجو خواهند بود.

  کیف

  انواع کیف نیز می‌تواند گزینه مناسبی جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو باشد. برای خرید کیف بهتر است تا حدودی سلیقه و نیاز دانشجو را بدانید و بر اساس آن ها خرید کنید. به عنوان مثال دانستن حجم وسایلی که او روزانه با خود به دانشگاه می‌برد و یا نوع استایل و رنگ مورد علاقه دانشجو می‌تواند به شما در خرید کیف مناسب کمک کند.

  با این حال کیف های کوله پشتی ساده با رنگ های خنثی مانند مشکی یا خاکستری تقریبا مورد علاقه و استفاده اغلب دانشجویان است و حتی اگر دانشجو کیف را با خود به دانشگاه نبرد در موقعیت دیگری می‌تواند از آن استفاده داشته باشد.

  قمقمه و بطری آب

  انواع قمقمه و بطری های زیبا با طراحی های جذاب، گزینه بسیار مناسبی جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو هستند. قمقمه های دارای بدنه فلزی که توانایی سرد یا گرم نگه داشتن مایع را دارند هدیه بسیار جذاب و مناسبی برای دانشجویان هستند. دانشجو می‌تواند آب، چای، قهوه و هر نوشیدنی دیگری را داخل این قمقمه با خود به دانشگاه ببرد و در طول روز مصرف کند.

  با خرید این هدیه می‌توانید به او یادآوری کنید که بیشتر آب بخورد و مراقب سلامتی خود باشد. این قمقمه ها و بطری ها امروزه در رنگ ها و طرح های بسیار متنوع و جذابی به فروش می‌رسند که می‌تواند پاسخگوی هر سلیقه‌ای باشد.

  جامدادی

  انواع جامدادی این روز ها مورد استفاده اغلب دانشجویان است و با خرید یک جامدادی مطابق سلیقه و شخصیت دانشجو می‌توانید او را خوشحال کنید. یک جامدادی با اندازه مناسب می‌تواند به سازماندهی لوازم تحریری که فرد در دانشگاه نیاز دارد کمک کند و حمل آن ها را آسان‌تر نماید. به همین دلیل در زمان خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو می‌توانید مدل های مختلف جامدادی را نیز در نظر داشته باشید.

  ابزار های دیجیتال

  اگر دانشجویی که قصد دارید برای او خرید کنید یک فرد علاقه مند به حوزه دیجیتال و یا فعال در این حوزه است و رشته او نیز به کامپیوتر و تکنولوژی مربوط می‌شود، جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو می‌توانید ابزار ها و وسایل دیجیتال را برای او انتخاب کنید. این لوازم ممکن است مورد نیاز بسیاری از دانشجویان باشند و محدود به دانشجویان و فعالان حوزه تکنولوژی نمی‌شوند.

  قیمت این وسایل ممکن است در اغلب موارد بالا باشد و باید بر اساس بودجه خود این هدیه را انتخاب نمایید. از جمله این هدایا می‌توان انواع ساعت مچی دیجیتال یا لمسی، لوازم جانبی کامپیوتر مانند کیبورد و موس، هدفون، ایرپاد، هندزفری، لوازم جانبی موبایل و تبلت مانند قاب و گلس، فلش مموری یا هارد، اسپیکر و بسیاری وسایل دیگر را نام برد.

  بهترین هدایا برای روز دانشجو

  لیوان و ماگ

  گزینه دیگر شما جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو انواع لیوان و ماگ است. این هدیه تقریبا می‌تواند هر دانشجویی را با هر سلیقه‌ای خوشحال کند و مورد استفاده او قرار گیرد. این روز ها ماگ ها و لیوان های جذابی برای فروش در مغازه های فیزیکی یا فروشگاه های اینترنتی موجود هستند و حتی می‌توانید در برخی فروشگاه ها سفارش ساخت ماگ بر اساس سلیقه و طرح مورد نظر خود را نیز ثبت نمایید. انواع لیوان و ماگ هدیه‌ای با قیمت مناسب و متوسط به شمار می‌آید که مطمئنا فرد را خوشحال کرد.

  لوازم آرایشی و بهداشتی

  لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله نیاز های روزمره هر فرد از جمله دانشجویان است که باید روزانه به دانشگاه بروند و ظاهر آراسته‌ای داشته باشند. انواع عطر، ادکلن، بادی اسپلش، مام، اسپری و غیره، لوازم آرایشی برای خانم ها، انواع کرم مرطوب کننده، آبرسان، ضد آفتاب و سایر لوازمی از این قبیل می‌توانند گزینه بسیار مناسبی جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو باشند.

  انواع اکسسوری

  در دنیای اکسسوری ها می‌توانید گزینه های بسیاری جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو پیدا کنید. انواع ست چرم مانند کیف پول و کمربند، انواع دستبند و گردنبند و غیره، جوراب، ساعت و بسیاری اکسسوری دیگر از جمله هدایایی هستند که قطعا مورد استفاده دانشجویان خواهند بود و می‌توانند آن ها را خوشحال کنند.

  کتاب

  کتاب هدیه‌ای است که نه تنها برای قشر دانشجویان، بلکه برای تمام افراد در تمام سنین هدیه‌ای بسیار ارزشمند و مناسب است و حتی اگر فرد اهل کتاب خواندن نباشد، می‌توانید با هدیه دادن کتابی که فکر می‌کنید برایش مناسب است، او را به دنیای جذاب کتابخوانی دعوت کنید. بنابراین جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو، انواع کتاب های داستانی و غیرداستانی را حتما در نظر داشته باشید.

  دیگر هدایا

  هدایای بسیار دیگری نیز هستند که می‌توان به عنوان گزینه‌ای جهت خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو در نظر گرفت و او را خوشحال کرد. برخی از این هدایا به شرح زیر است.

  • انواع لباس
  • ابزار ها و وسایل جانبی برای گیم 
  • شاخه یا دسته گل
  • گل و گیاه آپارتمانی
  • وسایل هنری (به خصوص اگر فرد مورد نظر دانشجوی رشته های هنری باشد.)
  • ظرف های مخصوص غذا 
  • جاکلیدی
  • انواع ماژیک و هایلایتر
  • استیکی نوت
  • و غیره

  نتیجه گیری

  مناسبت هایی مانند روز دانشجو در تقویم، به منظور تقدیر از زحمات این افراد در جهت گسترش علم و پیشرفت برای آینده است و لازم است با جدی گرفتن آن ها و خرید هدیه برای دانشجویان در این روز، آن ها را خوشحال کنیم. خرید بهترین هدیه برای روز دانشجو با گزینه هایی که در این مطلب معرفی شد دیگر کار دشواری نخواهد بود و می‌توانید از میان آن ها بر اساس بودجه خود و سلیقه دانشجو انتخاب نمایید.

  سوالات متداول

  1-کدام هدایا قیمت مناسب‌تری دارند؟

  هدایایی مانند انواع دفتر، نوشت افزار، جامدادی، انواع ماگ و لیوان، برخی لوازم آرایشی بهداشتی و یا حتی یک شاخه گل برای مواقعی که نمی‌توانید مبلغ زیادی برای خرید هدیه پرداخت کنید مناسب هستند. 

  2-چگونه بهترین هدیه برای روز دانشجو را انتخاب کنیم؟

  بهترین راه برای خرید هدیه در این روز، در نظر گرفتن سلیقه و شخصیت دانشجو است. اگر بر طبق سلیقه و نیاز او پیش بروید قطعا می‌توانید گزینه‌ای پیدا کنید که با بودجه شما متناسب باشد و دانشجو را نیز خوشحال کند.

  3-اگر بخواهیم برای تعدادی دانشجو با سلیقه متفاوت هدیه بگیریم کدام گزینه مناسب‌تر است؟

  اگر قصد خرید هدیه برای تعدادی دانشجو را دارید که ممکن است سلیقه های متفاوتی داشته باشند، خرید هدایایی مانند دفتر و نوشت افزار با طرح های ساده می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. این وسایل در دوران تحصیل قطعا مورد استفاده تمام دانشجویان خواهند بود و اگر ساده باشند با سلیقه اغلب دانشجویان سازگار هستند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *